Úvodná stránka » O elektronických cigaretách » Ako si vybrať elektronickú cigaretu

Ako si vybrať elektronickú cigaretu

Vybrať si nejlešpiu elektronickú cigaretu nie je vôbec jednoduché. Priznám sa, že kým som našiel tú správnu, stálo ma to veľa času a energie. Aby ste sa podobným problémom vyhli, tu je krátke zhrnutie mojich zážitkov a poznatkov.

Keď som svojim priateľom oznámil, že idem prejsť na elektronické cigarety, nikto z nich nechcel veriť, že to dokážem. Jeden z nich mi vtedy povedal, že fajčiar ako ja (bežne som fajčil krabičku Davidoviek denne) potrebuje oklamať všetky zmysly. Nielen zahnať chuť na nikotín. Až neskôr som si uvedomil, akú veľkú pravdu mal :)
Moju prvú elektronickú cigaretu mi požičal na 1 deň Ondrej. To je človek, ktorý zo zdravotných dôvodov hľadal spôsob ako prestať s tabakovým fajčením. Ciga, ktorú som od neho dostal, sa ani zďaleka nepodobala na cigaretu. Bola hrubá a celá čierna. Mala na sebe tlačítko a bolo treba ju nielen plniť, ale aj čisiť a vymieňať v nej žhaviacu časť. Až neskôr som sa dozvedel, že to je najpredávanejší model elektronickej cigarety na Slovensku.
Vždy pred potiahnutím som musel stlačiť tlačítko na cigarete a cigaretu nažhaviť. Bola hrubá, tažká, čierna, zle sa prenášala a veľmi často sa stávalo, že jej náplň končila na mojich perách. Náplň mala zvláštnu pachuť a farbu, ako voda v ktorej vylúhujete špak.
Po týchto, nie práve prijemných zážitkoch s elektronickým fajčením, som sa na to chcel vykašľať, ale nestalo sa tak.
Ondrej si nedal pokoj a na amerických stránkach hladal cigu, ktorá by nam vyhovovala. Američanov si vyberal úmyselne, a to hneď z 2 dôvodov:

  1. Vedel, že elektronické cigarety predávajú dlhšie ako v Európe.
  2. Vedel, že žiadna slušná firma si tam nedovolí predávať lacné čínske náplne (liquidy) a riskovať tak hromadnú žalobu od svojich zákazníkov.

Pri svojom pátraní opakovane narážal na 2 značky. GreenSmoke a V2 CIGS sú v štátoch veľmi populárne. Mne sa viac zapáčila pekná zelená značka GreenSmoke a asi za 10 dní po objednaní som držal v rukách kompletnú sadu s 2 ks bateriek, nabíjačkou, adaptérom a 5 ks filtrov.
Hneď v prvý deň používania som si uvedomil ten priepastný rozdiel medzi mojou prvou elektronickou ciagretou (hrubá, ťažká, náročná na obsluhu, proste nepraktická) a elektronickou cigaretou GreenSmoke.
Ak chcete začať s elektronickým fajčením a neviete ako si vybrať, skúste sa pri výbere vašej elektronickej cigarety riadiť podľa týchto pravidiel:

1. Vyberte si elektronickú cigaretu, ktorá vás dokonale oklame.

CHUŤ: Chuť cigarety by mala byť čistá a bez náznaku po umelej hmote, alebo naftaléne. Ak od elektronickej cigarety očakávate chuť zhoreného tabaku, máte smolu. Vyskúšal som už vela značiek, ale ani jedna nechutí ako kvalitný tabak plný dechtu :)
Najvernejšiu imitáciu tabaku má rozhodne liquid použitý vo filtroch Absolut Tabacco značky GreenSmoke. Asi preto sa ani mne, ani mojim priateľom nepodarilo nikde zistiť jeho zloženie alebo aspoň kontakt na laboratórium, v ktorom ho miešajú. Výrobca si recept a všetky detaily výroby dosť dobre stráži.

HLAVA: Stláčať a držať pri fajčení nejaké tlačítko je dosť otravné a vášmu pôžitku z dobrej cigarety to moc nepridá. Pri fajčení bežnej cigarety stačí potiahnuť, tak prečo by to malo byť s elektronickou inak? Ak máte na výber, určite si vyberte automatickú cigu, z ktorej stačí len potiahnuť.

OČI: Ak cigareta vyzerá ako raketa, ktorá vás chce odpáliť na mesiac, nie je to práve nejlepšie. Všade budete vzbudzovať pozornosť a vám to časom polezie na nervy. Pri fajčení si vás bude stále niekto obzerať a svoju dávku nikotínu si moc nevychutnáte. Ak na seba radi pútate pozornosť a nevadí vám večné pozeranie do "taniera", túto časť pokojne ignorujte.
Pre mňa je ideálny stav biela baterka a filter vo farbe bežného filtra. Nenápadné a elegantné riešenie aj pre dámy.

RUKA: Mať v ruke tažkú elektronickú cigaretu je hotové nešťastie. Žiadna z ecig nie je ľahká, lebo sú v nich baterky, ale čím ľahšiu si vyberiete, tým väčší pôžitok z cigarety budete mať. Pozor, moc ľahké cigarety sa môžu vybiť už po 1 hodine intezívneho fajčenia. Preto vždy dôkladne skontrolujte aj ich výdrž.

2. Preverte si výrobcu náplní!!! Neverte nápisom na krabičkách!!!

Vačšina náplní do elektronických cigariet pochádza z Číny. Ak chcete fajčiť elektronické cigarety je dobré sa s týmto faktom vyrovnať. Na obaloch liquidov ich distribútori radi uvádzajú pekné blbosti. Neverte tomu, čo je napísané na obale (ak tam niečo je), a pred nákupom si značku vždy skontrolujte na internete. Použite google a hľadajte!!! To, že e-liquid predáva 50 eshopov v SR a ČR nie je zárukou kvality. Poľské vajcia sa predávali v Tescu po celom Slovensku a tiež neboli tým najlepším, čo sa dá na trhu zohnať... O poľskej soli sa tu radšej nejdem rozpisovať :)
Uvedomte si, že e-liquid budete pravidelne inhalovať a ak nie ste samovrah (síce to je tak trochu každý fajčiar), dôkladne si ho preverte a až potom nakupujte.
Kvalitné značky náplní ako napríklad V2 CIGS na každej krabičke uvádzajú číslo šarže, vďaka ktorému si môžete skontrolovať, kedy a ako boli vaše filtre kontrolované a či prešli testom. Ak má liquid certifikát, tiež to nie je na škodu, ale certifikát by mala vydať nejaká nezávislá organizácia, ktorá je dôveryhodná a dá sa preveriť cez internet.

3. Cena cigarety.

Cena by nemala byť rozhodujúcim faktorom pri vašom rozhodovaní. Nenechajte sa zlákať na super zľavy. Neplatí to o všetkom, ale pri zľavách na tovar to platí až príliš často. Ak zvažujete kúpu svojej elektronickej cigarety zo zľavového portálu, koledujete si o malér. Ak sa len trochu orientujete na internete, ľahko zistíte, že cigareta, ktorú ste si kúpili s 65% zľavou za 20€ sa dá v Číne kúpiť za 8$ aj príslušenstvom a dopravou.
Takéto cigarety sú to najhoršie, čo si môžete kúpiť a ani z ďaleka vám nemôžu z vyššie uvedených dôvodov nahradiť bežnú tabakovú cigaretu.

O elektronických cigaretách

11.11.2012

Ako začať s elektronickou cigaretou

Aby ste mohli začať s elektronickou cigaretou nepotrebujete nič viac, len chuť. Na začiatku je veľmi dôležité rozhodnúť sa pre...

5.9.2012

Prečo sú elektronické cigarety lepšie ako tabakové cigarety

O tom, či sú elektronické cigarety lepšie, ako bežné tabakové cigarety sa vedú dlhé debaty nie len na internete. Pozrite si našu malú tabuľku a posúdte sami.

archív

TOP produkty

Kontakt

Obľúbené odkazy